Jak usunąć polubione strony na fanpage? Skuteczny poradnik

Usuwanie polubionych stron przez fanpage poradnik

Mar 30, 2016

Przedstawiam Wam krótki, ale rzeczowy poradnik o tym jak usunąć z fanpage wszystkie polubione przez naszą stronę – Fanpage innych twórców/firm itp. (trochę masło maślane, ale jak to inaczej opisać?). Napisałem go specjalnie dla koleżanki, która dzisiaj zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc w usunięciu tego nietrafnego i wielokrotnie niechcianego elementu fanpage. Dawniej jak jeszcze można było korzystać z Facebooka jako fanpage, (w 100% mogliśmy poruszać się jako konkretny fanpage) dużo ludzi polubiło w tym czasie wiele fanpage, które zwyczajnie chcieli śledzić. Później kiedy fanpage zaktualizowano do najnowszego wyglądu, a sam facebook usunął już opcję korzystania z Facebooka w 100% poprzez fanpage (jeśli ma się go podpiętego pod zwykłego użytkownika – bo nadal można się rejestrować w facebooku poprzez fanpage bez konieczności korzystania ze/posiadania zwykłego konta) pojawiły się pierwsze nieoczekiwane problemy.

Największym problemem, było wprowadzenie w widoczne miejsce zakładki polubione przez stronę. Mogliśmy w niej wybrać promowane przez nas strony. Jeśli jednak nie wybraliśmy żadnej (a trzeba przynajmniej 5 by wyświetlały się konkretne ustawione przez nas fanpage) wyświetlały się losowo wszystkie fanpage. Kolejnym problemem jaki pojawił się po tej aktualizacji, to problem usunięcia tych polubionych stron.

Kiedyś wystarczyło kliknąć “Korzystaj z facebooka jako strona” i prostym kliknięcie od lubić danę strona, która w moment znikała z naszych polubionych. Po zmienieniu zasad i zniknięciu tej opcji. Już w ten sposób nie dało się tego tak prosto zrobić. Na próżno można szukać tej opcji w ustawieniach fanpage ( kiedyś tam ta opcja była i kryła się pod ikoną koła zębatego obok nazwy fanpage, ale została stamtąd na dobre przeniesiona). Opcja ta została sprytnie ukryta na fanpage w zakładce […]. Znajduje się ona obok podstawowych zakładek kontaktowych. Jakby było mało problemów istnieje, jeszcze trzeci 3 problem jaki pojawił się za sprawą tych aktualizacji… To Biznes Facebook, pod który część użytkowników podpięło swoje fanpage… Wtedy facebook przy tej procedurze, którą podałem wyżej wyrzuca problem z uprawnieniami “Nie można usunąć tej zakładki”. Ten problem również można szybko zniwelować, ale przejdźmy od meritum. Zapraszam do poradnika

PORADNIK USUWANIA “Polubione przez tę stronę” dla strony firmowej i prywatnej.

  1. Najlepsza szybka Metoda, jeśli została nam opcja usunięcia polubienia fanpage z poziomu naszego fanpage (nie wiele osób to ma, ja na szczęście nadal posiadam tą opcję, żeby wam ją pokazać)

Wystarczy najechać na polubione przez tę stronę kliknąć strzałkę > Wtedy pojawią nam się wszystkie fanpage polubione przez naszą stronę. Od klikujemy je klikając po prostu w polubione jako Twoja strona i zaznaczamy “Anuluj polubienie  imieniu swojej strony”

poradnik 3

2. Metoda alternatywna > dla wszystkich nie posiadających tej opcji powyżej

Wchodzimy manualnie na wszystkie pożądane do skasowania fanpage i klikamy w zakładkę/guzik […] i klikamy “Usuń z ulubionych na mojej stronie”

poradnik 4

a potem wybieramy fanpage z którego chcemy usunąć polubienie dla danego konkretnego fanpage.

poradnik 5

Po zrobieniu tej procedury mamy 100% pewność, że konkretne fanapge znikną nam z polubionych na naszym fanpage. Gorzej jest jeśli korzystamy z fanpage poprzez Biznes Facebook (Business Facebook)

Podam najszybszą metodę usunięcia polubień z takiego fanpage, żeby się zbędnie nie bawić i nie tracić czasu. W tym momencie najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie drugiego zwykłego konta na facebooku, na które damy administratora na konkretny fanpage z którego chcemy usunąć polubienia i zrobimy to powyższymi opisanymi przeze mnie rozwiązaniami tej częstej trudności usunięcia polubień stron z naszych fanpage. W razie pytań pomogę z innymi rozwiązaniami usunięcia polubień z fanpage korzystających z business facebook cms.

Mam nadzieje, że pomogłem!

 

Author: Jaroslaw Kostrzewa

Growth Hacker Youtube'a i Facebook'a. Wieloletni pracownik wytwórni muzycznych i sieci partnerskich Youtube. Na Swoim koncie ma współpracę m.in z Hemp Gru, Molestą Ewenement, Arturem Szpilką, Majką Jeżowską, Trzecim Wymiarem, Chwytakiem i wieloma innymi znaczącymi twórcami i artystami w Polsce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *