Panika Instagramerów, czy uzasadniona? Nowy algorytm – Zmiany czy zagrożenia?

instagram_panika_nowy_algorytm_zagrozenia_ciecia_zasięgu2

Mar 29, 2016

Jak wszyscy wiemy wczoraj był lany poniedziałek, czy jak kto woli Śmigus-Dyngus, dzień wolny od pracy, podczas którego najczęściej spotykamy się z Rodziną na wspólnych obiadach lub śniadaniach, a nie uczestniczymy w internetowych dramatach. Myślałem, że chociaż te Święta miną bez dramy internetowej. Jednak się myliłem. Wczoraj w świecie instagramerów wybuchła wielka panika spowodowana prawdopodobnym wprowadzeniem przez Instagram w najbliższym czasie podobnego do znanego z Facebooka algorytmu szeregowania treści na “TimeLine/Tablicy”. Algorytm ten pokazuje treści nie według chronologiczności jak było to do tej pory na Instagramie tylko według dopasowania treści do odbiorcy. W wolnym tłumaczeniu dostaniemy tylko te treści, a w tym przypadku obrazki, które Instagramowi wydadzą się dla nas odpowiednie. Taki zabieg ze strony Insta wywołał niezłą panikę wśród instagramerów. Podobnie jak w przypadku cięć zasięgów na fanpage i masowej reakcji wrzucania zdjęć informujących jak włączyć powiadomienia na Fanpage, instagramerzy również na masową skalę zaczęli publikować zdjęcia tłumaczące i zachęcające do kliknięcia powiadomień na ich profilu instagram (w celu bieżącego śledzenia treści). Wracając do sedna  poskutkowało to tym, że wczoraj na instagramie połowa obrazków, które wyświetliły się nam na naszej linii czasu dotyczyły kliknięcia opcji powiadomień. Powiadomienia publikowali zarówno zwykli użytkownicy, jak również youtuberzy, raperzy, piosenkarze, tancerze i modele. Krótko mówiąc wszyscy. Czym ten zabieg może się skończyć? Problemem z dotarciem contentu do odbiorcy co będzie się wiązać również ze spadkami wcyen kampanii jakie podejmują marki z influencerami/twórcami. A jaki wpływ będzie to miało dla zwykłych odbiorców instagramu? Wiązać się to będzie z tym, że u wszystkich tych, których będziemy chcieli nadal na bieżąco śledzić będziemy musieli kliknąć guzik powiadomień.

AKTUALIZACJA: Instagram, po zalewie spamu, zażaleń i próśb wycofał się jak na razie z globalnego wprowadzenia algorytmu, o czym poinformował wczoraj wieczorem na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. VIA: https://twitter.com/instagram

“We’re listening and we assure you nothing is changing with your feed right now. We promise to let you know when changes roll out broadly.”

 

Author: Jaroslaw Kostrzewa

Growth Hacker Youtube'a i Facebook'a. Wieloletni pracownik wytwórni muzycznych i sieci partnerskich Youtube. Na Swoim koncie ma współpracę m.in z Hemp Gru, Molestą Ewenement, Arturem Szpilką, Majką Jeżowską, Trzecim Wymiarem, Chwytakiem i wieloma innymi znaczącymi twórcami i artystami w Polsce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *