Historia

Maj 17, 2016

Siemano! Witaj na moim blogu :)

Jeśli jesteś na tej podstronie to znaczy, że chcesz wiedzieć o mnie trochę więcej. Jestem Jarek, a na nazwisko mi Kostrzewa, pochodzę z Siedlec, a mieszkam w Warszawie i wszyscy i tak znają mnie z ksywy JSDK. Od lat zajmuje się wszelakimi sprawami związanymi z Internetem i Muzyką, a moją szczególną pasją jest hip-hop. Identyfikuje się w tej społeczności jako aktywista i zajawkowicz, działający pod pseudonimem JSDK. Organizowałem wszelakiego rodzaju koncerty i eventy promocyjne związane z premierami albumów, urodzinami raperów, a także było mi dane zorganizować mój autorski festival w wieku siedemnastu lat.

CZASY INTERNETÓW/HACKINGU/GIER

W Internetach działałem już dawno temu pod ksywą Darkon, stąd literka D w ksywie JSDK. W tym czasie znany byłem z programowania całych serwisów internetowych, silników do gier i drobnych programów oraz prowadzenia jednego z najbardziej znanych polskich serwerów w Tibii – Darkonia OTS/Hunted Server/XOL OTS. Przez ten czas zrobiłem bardzo wiele serwisów internetowych, które sprzedawałem po uprzednim ich wypozycjonowaniu i wypromowaniu. Nabrałem również wtedy doświadczenia właśnie w zakresie programistyki webowej, pozycjonowania i promocji w internecie oraz Social Media (chociaż wtedy nazywało się to jeszcze PR Internetowym).

SERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY

  • 11875027_1196105673749836_469406422985638071_oWażnym momentem było stworzenie przeze mnie w tym czasie i przy współpracy z moim kolegą z osiedla serwisu społecznościowego na bazie zagranicznego silnika/skryptu serwisu randkowego. Serwis ten xol-live.pl, a później Tubylcy.com, powstał by zrzeszać i łączyć Polaków z całego Świata z ich Rodzinami, przyjaciółmi i utraconymi miłościami z Polski. Serwis niestety pod naporem szybko rozwijającej się nasza-klasa.pl upadł. Brak funduszy i zaplecza technicznego i rozwojowego uniemożliwił mi walki o rynek. (Hubert wycofał się z prowadzenia platformy, tuż po pierwszym crashu serwera, który nastąpił w czasie kiedy byłem na wakacjach). Ten projekt był moim największym projektem webowym wykonanym w wieku 15 lat. Serwisowi, a raczej mi brakowało przede wszystkim doświadczenia w budowaniu i prowadzeniu takiego typu platform, a także dobrze zaplanowanego i zgranego zespołu projektowego, który ograniczał się do dwóch interesujących się programowaniem kolegów z jednego osiedla.

Serwisy stworzone przeze mnie w tym czasie

Spisane.com – forum dla zainteresowanych tematem teorii spiskowych. Na tym forum publikowane były wszelakie materiały związane z Masonerią, Templariuszami, Unią Europejską i wszystkim innym co do końca nie było oczywiste z pierwotnego obiegu informacyjnego.

Spisek.info – Katalog – Seo Katalogów wszelkiego typu (od mocnych linków, webmini, qlweb po nowe w tamtych czasach wordpressy wykorzystywane pod presell page popularnie nazywane preclami) po selekcjonowane w specjalne kategorie z możliwością eksportu bazy do popularnych dodawarek w tamtym czasie m.in seoadder)

Spam-IT.net – Forum internetowe dla anonimowych spamerów :). Forum zostało postawione na specjalnie przygotowanym do tego celu skryptu forum, który stworzyłem na bazie prostego skryptu forum stworzonego przez polskiego programistę. Forum umożliwiało bezpieczne publikowanie postów i tematów bez zdradzania personaliów i lokalizacji autora. Na forum publikowane były wszelkie black seo porady, skrypty, programy, których w normalnym obiegu nie można było dostać.

Seomaniacy.com – Sieć blogów pozycjonerskich postawiona na skrypcie WPMU. Sieć była niczym innym jak siecią precli. Sieć charakteryzowała multi lokalizacja blogów, każdy miał inne ip i różnorodność domen – każdy precel miał własną domenę. Ciekawostką związaną z Seomaniakami jest fakt, że pierwotnie seomaniacy były projektem innowacyjnego na tamte czasy skryptu generowania Contentu na Site do masowego linkowania crossowego stron internetowych. Skrypt implementował się w zawartość każdego serwisu w postaci widgetu, który zaciągał 5 ostatnich artykułów pozycjonerskich z bazy, a kliknięcie w link rozwiń powodował to przejścia z głównego serwisu do specjalnie wygenerowanej subdomeny załóżmy np artykuły.xsz.info, na której znajdowały się tematyczne lub wszystkie artykuły z bazy seomaniacy.com. Przez samą stronę ludzie mogli dodawać swój artykuł z linkami do swojej stronie 3-5 max linków na artykuł do wszystkich kopii bazy. W zamian musieli na pozycjonowanym/linkowanym serwisie zainstalować kopię bazy. Projekt jednak został zamknięty z racji generowania zbyt dużego zużycia transferu i zastąpiony siecią precli, które były bardziej stabilne i same w sobie generowały mniejsze obxiążenie.

W rapsach i samym Hip-Hopie działam od 5 lat.