Jak stworzyć tło na Youtube 2016

Jak stworzyć tło na Youtube

Cze 17, 2016

Jak stworzyć tło na Youtube ?

Jak sam tytuł mówi. W tej notce wyjaśnię Wam jak zrobić tło na Youtube przy najnowszych wytycznych. Tło na Youtube od 2013 roku ustabilizowało się na stałe do jednego formatu (wymiaru), jednak nadal wiele osób ma problem z robieniem tła do swojego kanału Youtube. Problem wynika z braku wiedzy na temat ustawiania poziomic, potrzebny do ustawienia tzw SAFE ZONE – czyli centralnego punktu w grafice tła, która na 100% wyświetli nam się we wszystkich ekranach tzn w Telefonie, Tablecie, Desktopie, Telewizorze itp.  

Aby stworzyć idealne tło pod Youtube posłużymy się czymś co zawsze gubię i co zawsze muszę od nowa szukać w Internecie. Chodzi mi mianowicie o gotowy szablon pod Photoshopa (a który możemy spokojnie odpalić i w Gimpie) z zaznaczeniem poziomic i stref, które wyświetlają się w poszczególnych nośnikach. Warto o nich pamiętać, ponieważ dużo osób projektuje tła tylko pod desktopy i nagle gdy ktoś odpali swój kanał w telewizorze widzi białe tło wokoło widocznego tła w desktopie z opisem – tutaj powinno znaleźć się sfera tła pod ekrany telewizyjne. Jest to o tyle ważne, gdyż z roku na rok zwiększa się sprzedaż Smart TV, a tym samym przybywa odbiorców preferujących odpalanie twórczości artystów bądź produkcji twórców własnie za pośrednictwem telewizora.

OneChannel <- Kliknij w ten link, aby pobrać Szablon Youtube OneChannel z zaznaczeniem poziomic i warstw, które wyznaczają sfery widoczności tła na różnych ekranach.

Kolejnym etapem będzie odpalenie Szablonu w Photoshopie lub Gimpie. Jest to o tyle wygodne, że specjalnie dla Was wrzuciłem wersję pliku w .psd, którą spokojnie odpalicie w jednym czy drugim programie. Po Odpaleniu ukaże Wam się coś takiego.

Jak zrobić tło na Youtube 2016

Oczywiście, gdy odpalicie ten plik w programie oprócz tekstu wyświetlą Wam się właśnie poziomice określające granice poszczególnych warstw widoczności tła w różnych nośnikach (ekranach)

Jak stworzyć tło na Youtube? – ciąg dalszy

Najlepiej projektując logo posłużyć się zasadą. W SAFE ZONE zawrzeć najważniejsze informacje – Nazwę kanału i profil/zdjęcie osoby w w sferze Tablet i Desktop Max zawrzeć elementy dodatkowe, które będą stanowić tylko uzupełnienie tła, a w TV zawrzeć po prostu zamknięcie całości tła tak, żeby wszystko wyglądało spójnie. Ten poradnik nie nauczy Was projektowania zajebistych teł na Youtube, bo musiałby on się składać z kilkunastu podstron nauki Photoshopa. Ma on natomiast stanowić wskazówkę JAK DOBRZE ZAPROJEKTOWAĆ TŁO NA YOUTUBE by wyświetlało się ono perfekcyjnie we wszystkich ekranach z których korzystają użytkownicy jak i wy sami. Warto dlatego być profesjonalnym w stu procentach, a nie tylko w połowie i później wstydzić się gdy ktoś zauważy braki w przygotowanym przez was tle na waszym kanale, lub kanale człowieka, dla którego wykonywaliście tło.

Jeśli poradnik “Jak stworzyć tło na Youtube” Wam się przydał, zostawcie proszę komentarz! Zapraszam do regularnego przeglądania mojego bloga i polubienia mnie na Facebooku. Pozdrawiam Jarek JSDK Kostrzewa!

Author: Jaroslaw Kostrzewa

Growth Hacker Youtube'a i Facebook'a. Wieloletni pracownik wytwórni muzycznych i sieci partnerskich Youtube. Na Swoim koncie ma współpracę m.in z Hemp Gru, Molestą Ewenement, Arturem Szpilką, Majką Jeżowską, Trzecim Wymiarem, Chwytakiem i wieloma innymi znaczącymi twórcami i artystami w Polsce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *